Sizin İçin Buradayız

Kartlarımız

WORLD boşluk TC Kimlik Numaranızı yazın; Turkcell, Avea, Vodafone 4421'e gönderin!
World  başvurunuzu ''WORLD'' boşluk TC kimlik numarınızı 4407'ye SMS atarak takip edebilirsiniz.
3D Secure

Opet Worldcard

Opet'te yakıt puan kazandıran kart: Opet Worldcard!

Opet Worldcard ile Türkiye'nin en bonkör kartı World'ün tüm ayrıcalıklarına sahip olmanın yanı sıra, Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt veya otogaz alımlarınızda yakıt puan kazanabilir, seçkin markalarda Opet Worldcard'a özel sunulan ayrıcalıkların keyfini çıkarabilirsiniz.

Opet Worldcard ile Opet'ten yapacağınız aylık 2.000 TL'ye kadar olan akaryakıt alımlarınızda %1,5, 2.000 TL'nin üzerindeki harcamalarınızda ise %3 yakıt puan kazanır, bu puanları anlaşmalı Opet istasyonlarında yapacağınız akaryakıt veya otogaz harcamalarınızda kullanabilirsiniz.

Opet Worldcard ile ne kadar Worldpuan o kadar yakıt puan!

Ayrıca Opet Worldcard'ınız ile akaryakıt harici tüm alışverişlerde kazandığınız Worldpuan kadar yakıt puan kazanırsınız. Üstelik Opet'teki harcamalarınızda %3'e varan yakıt puan kazanmaya da devam edersiniz.*

Opet Worldcard'a hemen başvurmak için OPET yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 4421'e gönderebilirsiniz. Ayrıca size en yakın Yapı Kredi Şubesi'ne başvurarak Opet Worldcard başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

*Opet istasyonları ve diğer akaryakıt istasyonlarında yapılan akaryakıt ve market harcamalarından kazanılan Worldpuan'lar ile Yapı Kredi veya World Üye İşyerleri tarafından düzenlenecek tüm kampanyalar kapsamında kazanılan ekstra Worldpuan'lar hariç olmak üzere; Opet Worldcard ile yapılan harcamalardan kazanılan Worldpuan'lar kadar anlaşmalı Opet istasyonlarından yapılacak akaryakıt ve LPG alımlarında harcanabilir yakıt puan verilecektir. Kazanılan yakıt puanlar, kazanıldığı takvim yılı içerisinde kullanılabilir. Kullanılmayan yakıt puanlar kazanıldığı takvim yılından bir sonraki yılın 19 Ocak tarihinde geri alınacaktır. Bir Opet Worldcard aylık en fazla 50 TL değerinde yakıt puan kazanabilecektir. Kazanılan puanlar bir sonraki ayın 10'una kadar harcama yapılan Opet Worldcard'ın açık olması durumunda yüklenecektir. Kapatılıp tekrar açılan kartlar için müşterinin açık statülü başka bir Opet Worldcard'ı olsa dahi geriye dönük olarak puan işlemi yapılamaz. Yapı Kredi ve Opet, kampanyayı durdurma, koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Detaylı bilgi için opet.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Opet İstasyonlarında Nasıl Puan Kazanırsınız?

Anlaşmalı Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz harcamalarınızdan, harcamanızın %0,25'i oranında Worldpuan ve %1,25'i oranında yakıt puan kazanırsınız.

Kazanacağınız bu puanlara ek olarak; her ayın sonunda Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız hesaplanacak olup, bu harcamalarınızın aylık toplamının 2.000 TL ve üzerinde olması durumunda, Opet Worldcard'ınıza aylık harcama tutarınız üzerinden %1,5 oranında yakıt puan, %1,25'e ilave olarak kartınıza yüklenecektir.

Kazanacağınız Worldpuan'ları tüm World Üye İşyerleri'nde kullanabilirken, yakıt puanları ise yalnızca anlaşmalı OPET istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanabilirsiniz.

Aylık Harcama Toplamı Yakıt Puan Worldpuan
0-1.999 TL %1,25 %0,25
2000 TL ve üzeri %2,75 %0,25
  • Aylık harcama tutarlarınız kart bazında değerlendirilecek olup, birden fazla Opet Worldcard'ınız olması durumunda aylık harcama tutarları her bir kartınız için ayrı olarak hesaplanacaktır.
  • Harcamalarınız bir takvim ayı üzerinden hesaplanacaktır.
  • Bir takvim ayında en fazla 10.000 TL'lik akaryakıt ve otogaz alışverişi karşılığında puan kazanılacaktır.
  • Opet istasyonlarında akaryakıt ve otogaz ürünleri için pompa satış fiyatları üzerinden fiyat indirimi uygulandığı durumlarda yakıt puan kazanılamaz. Yakıt puan kazanımları, diğer kampanyalar ile birleştirilemez.
  • Opet Worldcard sahiplerinin yakıt puanları kazanabilmeleri için anlaşmalı Opet istasyonlarından yaptıkları akaryakıt veya otogaz alımlarını, istasyondan çıkmadan, istasyon otomasyonundan gelen alım bilgisi ile eşleştirerek Opet Worldcard ile ödemeleri gerekmektedir. Geçmişe yönelik yapılan ödemeler ve istasyon dışı satışlardan yakıt puan kazanımı mümkün olmayacaktır.
  • Opet'ten yapılacak akaryakıt ve otogaz alımlarında Opet Worldcard'ın kullanılması durumunda, Opet kart veya diğer Parolu kartlara verilen Paropuan kazanılamaz.
  • Farklı bir Yapı Kredi kredi kartınızı Opet Worldcard'a çevirmeniz durumunda;eski kartınızdaki Worldpuan'lar Opet Worldcard'ınıza aktarılacak olup, yakıt puanlar aktarılmayacaktır. Yeni Opet Worldcard'ınıza aktarılan Worldpuan'lar tüm World Üye İşyerlerinde geçerli olmaya devam edecektir. Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız aylık olarak hesaplanırken, yalnızca Opet Worldcard'ınız ile gerçekleştirmiş olduğunuz harcamalar dikkate alınacaktır. Eski Yapı Kredi kredi kartınızla Opet istasyonlarından gerçekleştirmiş olduğunuz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız aylık hesaplamada dikkate alınmayacaktır.
  • Yapı Kredi ve Opet yukarıda belirtilen kampanya ve puan kazanımlarını durdurma, değiştirme ve sona erdirme hakkını saklı tutar.
Opet İstasyonlarından Kazandığınız Puanları Nasıl Kullanabilirsiniz?

Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız sonucu kartınıza yüklenen Worldpuan'ları tüm World Üye İşyerlerinde, yakıt puanları ise yalnızca anlaşmalı Opet istasyonlarından gerçekleştireceğiniz akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanabilirsiniz.