Sizin İçin Buradayız

World'ü Tanıyın

World Ayrıcalıkları

Worldcard, size isteklerinizi gerçekleştirme gücü veren sayısız öncelik ve fırsatlar sağlıyor.

Her şeyiyle size özel dünyaya hoşgeldiniz.

Türkiye'nin Tek Paro Özellikli Yapı Kredi Kredi Kartı

Tüm Worldcard'lar Parolu! Türkiye'nin ilk Paro özellikli Yapı Kredi kredi kartı olan Worldcard, size yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Paro yıldızını gördüğünüz tüm Paro Yıldızlar Topluluğu üyesi World Üye İşyerleri'nden Worldcard'ınızla yaptığınız alışverişlerde Worldpuan ve taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kartınızın Paro özelliği ile hem Paropuan kazanır hem de kampanya ve indirimlerden yararlanırsınız. Ayrıca Worldcard'ınızın Paro özelliğini kullanarak yaptığınız bütün işlemlerde %1 oranında Paropuan kazanırsınız.

Worldcard'ımla kazandığım Paropuanları nasıl kullanabilirim?

Parolu Worldcard'ınızla kazandığınız Paropuanları kullanmak için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 1 ve 5'i tuşlayarak Worldcard'ınızın Paropuan kullanım özelliğini aktif hale getirmeniz yeterlidir.

Paro özelliğinden nerelerde faydalanabilirim?

Kartınızın Paro özelliğinden, kapısında Paro yıldızını gördüğünüz Alfa Romeo, Arçelik, Arstil Mobilya, Avis, Aygaz, Beko, Beta, BiRi, Burger King, Chicco, Divan, D&R, Dockers, Fiat, Ford, Forever New, KFC, Koçtaş, Levis's, Mogaz, Opet, Pizza Hut, Sarar, Setur, Step, Tresera ve Yurtiçi Kargo gibi Paro Yıldızlar Topluluğu üyesi olan tüm iş yerlerinde faydalanabilirsiniz.

*Paro Yıldızlar Topluluğu ile ilgili güncel bilgilere paro.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

Paro'nun sunduğu avantajlardan nasıl yararlanabilirim?

Alışveriş yaptığınız noktadaki kasa görevlisine Worldcard'ınızın Paro özelliğini kullanmak istediğinizi söyleyerek Paropuan, kampanya ve indirim gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Worldcep ile Konuşmalar Uzasın

Worldcep kodunuzu, Türkçe karakter kullanmayarak anne kızlık soyadınızı ve kullanmak istediğiniz Worldpuan miktarını aralarında birer boşluk bırakarak yazın. Ardından 4433'e kısa mesaj ile gönderin. 1 kısa mesajın bedeli 0,65 TL'dir.

Worldpuan'larımla Turkcell TL ya da dakika almak için ne yapmalıyım?

Hesap özetlerinizde bulunan kampanya kodu ile geçerli Worldpuan bilginize bakın.

Worldcep Worldpuan'ımı ve kampanya kodumu nasıl öğrenebilirim?

9 haneli kampanya kodunuzu, anne kızlık soyadınızı ve kullanmak istediğiniz Worldpuan miktarını sırasıyla bir boşluk bırakarak 4433'e kısa mesajla gönderin.

Aynı gün içerisinde ön ödemeli hatlar için en fazla 12.000 Worldpuan, faturalı hatlar için 20.800 Worldpuan yüklenebilir.

Worldpuan'larımla başkası için de Turkcell TL ya da dakika alabilir miyim?

Turkcell TL ya da dakika almasını istediğiniz kişinin, kendi cep telefonuyla sizin kampanya kodunuzu, sizin anne kızlık soyadınızı ve kullanmak istediğiniz Worldpuan miktarını aynı şekilde 4433'e kısa mesajla göndermelisiniz. Worldcep ile Turkcell TL ya da dakika satın almak için gönderilecek olan her kısa mesaj 0,65 TL karşılığı size ücretlendirilir.

Turkcell TL ya da dakika yüklemek için en az kaç Worldpuan gereklidir?

Turkcell TL ya da dakika yüklemek için en az 400 Worldpuan gereklidir. *Worldcep'ten yararlanmak için, 15 Kasım 2003'ten itibaren birikmiş olan Worldpuan'larınızı kullanabilirsiniz. Bu Worldpuan'larınızı Hesap Özetinizde Worldcep başlığı altında bulabilirsiniz.

*1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 2 TL/2.5 dakika konuşma süresi 400 Worldpuan, Play kart sahipleri tarafından ise 350 Worldpuan karşılığında alınabilecektir.

Biriken Worldpuan'larımın tamamını kullanmak zorunda mıyım?

Turkcell TL ya da dakika yüklerken Worldpuan'larınızın ister tamamını, ister bir kısmını kullanabilirsiniz. Bunun için yazılı mesaj gönderirken istediğiniz Worldpuan miktarını yazmanız yeterli!

Turkcell Faturalı hat kullanıyorsanız talebinizi takip eden ilk Turkcell fatura kesim tarihinizde, puanlarınızın karşılığı olan dakika hattınıza yüklenir ve toplam yükleme süresine ilişkin bilgi, yüklemenizin yapıldığı fatura döneminde faturanızda yer alır. Fatura kesim tarihinden en az 3 gün önce gönderilen kısa mesajlar ile kazanılan hediye dakikalar bir sonraki fatura döneminde yüklenecektir. Kazanılan hediye dakikalar Turkcell Faturalı aboneleri için 90 gün boyunca sadece ses aramalarında ve Turkcell yönüne yapılacak çağrılar için geçerlidir.

Hazır kart ya da Muhabbet Kart kullanıyorsanız talebinizin Yapı Kredi'ye ulaştığı tarihten itibaren 48 saat içinde işleme alınır ve puanlarınızın karşılığı olan TL'leriniz cep telefonunuza yüklenir. TL'ler hattınıza yüklendiğinde ücretsiz kısa mesajla bilgilendirilirsiniz. Kazanılan hediye TL'ler Hazır Kart ve Muhabbet Kart aboneleri için yükleme tarihinden itibaren 90 gün boyunca her yöne yapılan arama ve mesajlaşmalarda geçerlidir. Kazanılan TL'ler data kullanımında da geçerli olup; kampanya kısa numaralarına yapılan kullanımda geçerli değildir. Kampanya kapsamında yükleme yapılan faturalı hatların iptal, devir ve ihyasında yüklemesi yapılan TL ve dakikalar geçerliliğini yitirecektir.

Kazandığınız hediye TL'leri aşağıdaki ücretlendirme kurallarına göre harcayabilirsiniz:

 • Dakikası 0,4TL; atış periyodu 15 sn.
 • Var olan hediye TL'lerinizle yapabileceğiniz maksimum konuşma süresini aştıktan sonra kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilmeye devam edersiniz.
 • Kalan TL'lerinizi öğrenmek için *123*90# 'ı arayabilirsiniz.

Kampanya kapsamında kazanılan TL/dakika ödülleri aboneler arasında transfer edilemez.
Kampanyaya ön ödemeli kurumsal hat aboneleri katılamamaktadır.
Bu hizmet Turkcell şebekesi kullanılmak suretiyle sunulmaktadır.

Worldpuan'larınız Akıllı Adım ile Daha Değerli

Yediğiniz yemek, okuduğunuz kitap, yaptığınız alışveriş... Günlük hayatınızdaki tüm harcamalar emekliliğinize katkı olsun.

Kazandığınız Worldpuan'larınızı çeşitli ayrıcalıklarla Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planları'na aktarabilirsiniz.

Üstelik Akıllı Adım katkı paylarınızı Worldcard ile ödediğinizde Worldpuan kazanırsınız.

Kurallar için tıklayın.

(0212) 336 76 00
www.allianzyasamveemeklilik.com.tr

Worldpuan'lar ile Kart Ücreti Ödeme

Kredi Kartı yıllık üyelik ücretinizi Worldpuan'larınız ödüyor.

Worldpuan ile ödeme talimatı verin, kredi kartı yıllık üyelik ücretiniz birikmiş Worldpuan'larınız ya da Avanspuan'larınızla ödensin.

Ödeme talimatınızı,

 • Yapı Kredi şubesinden,
 • 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan ve
 • Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden verebilirsiniz.
Worldcard ile Sosyal Güvenlik Kurumu Primini Ödeme

Artık SSK ve Bağ-Kur prim ödemelerinizi Worldcard'ınızla Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden ya da Telefon Bankacılığı'ndan yapabilirsiniz. Üstelik ödemelerinizden Worldpuan kazanırsınız*.

Tüm Yapı Kredi kredi kartları ile SSK ve Bağkur'a ait Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerinizi artık daha rahat ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

4 Kasım 2013 tarihi itibariyle Yapı Kredi bireysel ve ticari, kredi ve banka kartına sahip kart hamilleri; şahıs veya firmalara ait taahkuk eden SGK ödemelerini SGK web sitesi üzerinden yapabileceklerdir. Bireysel ve ticari kredi kartları ile yapılacak her bir SGK ödemesi için %1 işlem ücreti yansıtılacaktır. Banka kartı ile yapılacak ödemelerde herhangi bir işlem ücreti alınmayacaktır.

SGK web sitesi üzerinden yapılacak tüm SGK ödemeleri sadece 3D Secure ile gerçekleştirileceğinden; kart hamillerinin 3D Secure Sistemi’ne kayıt olmaları gerekmektedir. Haftasonu ve iş saatleri dışında da ödeme yapılabilecektir.

*Kredi kartı hesabınızdan ödenen her bir Bağkur ve SSK primi için, kredi kartınıza işlem ücreti yansıtılacaktır. İşlem ücretini öğrenmek için tıklayınız.

Nakit & Taksitli Nakit Avans

Nakit lazımsa Bonkör Vadaa yanında!

Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, Worldcard’ınızdan nakit avans çekebilir, 5-9 ay arası sabit taksit ve çok uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz. Üstelik aylık taksit tutarı ve kaç taksitle ödeme yapılacağını gösteren ödeme planıyla ödemelerinizi rahatça takip edilebilirsiniz. Taksitli nakit avans işlemini tüm Yapı Kredi Şubeleri'nden, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden ve Yapı Kredi ATM'lerinden yapabilirsiniz.

Ayrıca Worldcard'ınız ile İnternet Şubesi'nden veya Telefon Bankacılığı şifreniz ile 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan da Nakit Avans çekebilir, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan EFT ve Havale işlemleri Nakit Çekim ücretine tabidir. Mevcut nakit çekim ücretini öğrenmek için tıklayınız.

Nakit Avans işlemlerinizi Kart İşlemlerim ile üyelik gerekmeden, hızlı ve güvenli yapabilirsiniz.

İnternet Şubesi'ne giriş için kredi kartı şifreniz olsun yeter!Taksitli Nakit Avans hesap makinesi için tıklayın.
Kullanım koşulları için tıklayın.

World ile Toplu Ulaşım

Konya Ulaşım

Temassız Worldcard Demek Konya Toplu Ulaşımda Bedava Seyahat Demek!

Konya Büyükşehir Belediyesi otobüs ve tramvayları ile yolculuk yapıyorsanız toplu ulaşım araçlarına temassız Worldcard'ınız ve Word Mobil Ödeme Özelliği PayMobile'a sahip cep telefonunuz ile binmeye başlayabilir ve alışverişten sonra ulaşımda da kolaylığın keyfini sürebilirsiniz.

Üstelik 4 seyahatinizden birinden bedava yararlanırken, 200.000'i aşkın World Üye İşyerleri'nden taksitli ve puanlı işlem yapabilir, kampanyalardan yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Temassız Özellikli kredi kartı başvurunuzu Yapı Kredi şubelerinden, Yapı Kredi İnternet Şubesi’ne girerek Kart/Program/Özellik İşlemleri adımından veya 444 0 444/0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı üzerinden 1-4-3-1’i tuşlayarak yapabilirsiniz.

Kartınızı ulaşım işlemlerinde temassız olarak kullanabilmeniz için PIN belirlemiş ve en az bir PIN'li işlem yapmış olmanız gerekir.

Yolculuğunuzda size kolaylık sağlayacak bu imkanı kaçırmayın!

Afyonkarahisar veya Denizli

Afyonkarahisar veya Denizli illerinde otobüs ile yolculuk yapıyorsanız, VISA logolu Classic, Gold veya Play kartınız üzerine Ulaşım Programı'nı yükleterek alışverişten sonra ulaşımda da kolaylığın keyfini sürün. Üstelik Worldcard'ınızla halk otobüslerinden ayrıcalıklı şekilde yararlanırken, 200.000’i aşkın World Üye İşyeri'nden taksitli ve puanlı işlem yapabilir, kampanyalardan yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Ulaşım Programı'nı kartınıza yükletmek için başvuruyu Yapı Kredi Şubeleri'nden**, Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan yapabilirsiniz. Denizli ve Afyonkarahisar özel halk otobüslerinde yapacağınız her yolculuğunuzda size kolaylık kazandıracak bu imkanı kaçırmayın.

World Alışveriş Asistanı

Alışveriş tutkunlarına müjde! World'ün akıllı telefonlar için geliştirilmiş ve Türkiye'nin lokasyon bazlı anlık bildirim gönderme özelliğine sahip ilk akıllı alışveriş uygulaması çıktı! World Alışveriş Asistanı uygulaması ile yakınınızdaki AVM'ler, World fırsatları ve size özel tekliflerin hepsi avucunuzun içinde olacak. World Alışveriş Asistanı'nı hem iPhone hem de Android telefonlarınız ile indirebilirsiniz.

Nedir?

World Alışveriş Asistanı ile uygulamada yer alan AVM'leri ve bu AVM'lerin içinde hangi mağazaların olduğunu bulabilir, bu mağazalardaki World'e özel kampanyalardan ve ayrıcalıklardan anlık bildirimler ile haberdar olabilirsiniz. Uygulamaya dahil il listesini görmek için tıklayınız.

Neler yapılabilir?

 • AVM'ler bölümü sayesinde size en yakın konumdaki alışveriş merkezlerini bulabilir, bu alışveriş merkezlerinde yer alan markalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulamadaki AVM'lerin listesini görmek için tıklayınız. Üstelik markalarda geçerli olan Worldcard kampanyalarını da görüntüleyebilirsiniz.
 • KAMPANYALAR bölümü sayesinde Worldcard'a özel sektörel ve marka bazlı kampanyalardan haberdar olabilir, kampanyalı markaların hangi alışveriş merkezlerinde olduğunu yakınlık sırasına göre öğrenebilirsiniz.
 • BANA ÖZEL bölümünde uygulamanın kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış kampanyalarından haberdar olabilir ve katılım yapabilirsiniz.
 • FAVORİLERİM alanında belirlediğiniz AVM ve markalardaki size özel fırsat ve kampanyalar ile ilgili anlık bildirimler alabilirsiniz.
 • DİĞER alanından Yapı Kredi kredi kartlarına başvuruda bulunabilir, kampanyalara katılmak için müşteri numarası girişinizi yapabilir, Favori AVM ve Favori Marka bildirim ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Üstelik kampanyaları Facebook ve Twitter'da paylaşabilir, bulunduğunuz AVM ile ilgili yer bildiriminde bulunabilirsiniz. Ayrıca size en yakın taksi duraklarını görüntüleyebilir ve arayabilirsiniz.

Lokasyon bazlı anlık bildirim özelliği sadece iPhone telefonlarda geçerlidir.

World Alışveriş Asistanı kampanyalarına nasıl katılım yapılır?

Uygulamada, Bana Özel bölümünde yayınlanan kampanyalara katılmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki şekildedir.

 • iPhone veya Android cep telefonunuza World Alışveriş Asistanı uygulaması indirilmelidir.
 • Uygulamada yer alan DİĞER alanından müşteri numarası girişi yapılmalıdır.
 • BANA ÖZEL alanından katılmak istediğiniz kampanya için “Kampanyaya Katıl” butonuna basılmalıdır.

Uygulamaya bir kez müşteri numarası girişi yapıldıktan sonra, bundan sonraki kampanya katılımlarınız için yalnızca “Kampanyaya Katıl” butonuna basılması yeterli olacaktır. Kampanya katılımını başarılı şekilde gerçekleştirdiğinizde buton “Kampanya Katılımınız Alınmıştır” şeklinde sizi yönlendirecektir.