Sizin İçin Buradayız

World'ü Tanıyın

World ile Güvenli Alışveriş

Türkiye'nin en çok tercih edilen kredi kartı Worldcard ile tüm alışverişlerinizde kolaylık ve güvenliğin keyfini yaşarsınız.

BKM Express

BKM (Bankalararası Kart Merkezi) Express nedir?

BKM Express hızlı ve kolay bir ödeme sistemidir. BKM Express ile internet üzerinden kart bilginizi paylaşmadan alışveriş yapabilirsiniz.

BKM Express ne işe yarar?

  • Kart bilgilerinizi girmeden kolay alışveriş yaparsınız.
  • Yapı Kredi kredi kartı, banka kartı ve sanal kartlarınızı tanımlayabilirsiniz.
  • Kartınızı yanınızda taşımanıza, kart bilgilerinizi ezberlemenize gerek kalmadan hızlı ve güvenli işlem yaparsınız.
  • Alışverişlerinizde taksit yapabilir, aynı zamanda Worldpuan kazanmaya devam edersiniz.
  • Üstelik BKM Express kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?

  • Öncelikle bkmexpress.com.tr’ ye girerek e-posta adresiniz ve kendi belirleyeceğiniz şifre ile kayıt olmak gerekir. Kayıt sırasında hali hazırda kayıtlı değilseniz, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi kaydınız da gerçekleşecektir.
  • Kart Bilgileri adımından Yapı Kredi kredi kartı, banka kartı veya sanal kart bilgilerinizi girdikten sonra SMS ile cep telefonunuza gelecek tek kullanımlık şifreyi kullanarak işleminizi tamamlamalısınız.

Nasıl Kullanılır?

  • Eğer alışveriş yaptığınız internet sitesi, BKM Express anlaşmalı ise, ödeme sayfasında “BKM Express ile öde” seçeneğini işaretlemelisiniz.
  • Ardından açılacak sayfaya BKM Express kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalısınız.
  • Ödemeyi gerçekleştirmek için sistemde tanımlı kartlarınızdan dilediğinizi seçerek SMS ile gelen tek kullanımlık şifreyi ekrana girmeniz yeterli.

Detaylı bilgi ve ücretsiz üye olmak için http://bkmexpress.com.tr/

Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

BKM Express kampanyaları için tıklayınız.

BKM Express ile alışveriş yapabileceğiniz üye işyeri listesi için tıklayınız.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi

World, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internetten güvenli alışveriş imkanı sunuyor!

Visa ve MasterCard'ın uluslararası geçerliliği olan 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi, internet alışverişi dünyasının 3 boyutu olan; müşteri, kart sağlayıcısı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını güvenli gerçekleştirmenizi sağlar. İnternetten güvenli alışveriş yapmak için artık tek yapmanız gereken Worldcard'ınız ile 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ne kayıt yaptırmanız.

3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Sistemi Nedir?

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi, internetten güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan bir sistemdir. 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internet alışverişi sırasında; müşteri, banka ve işyeri arasındaki bilgi akışı özel şifre ve anahtarlar ile sağlanır. Bu sistemi entegre eden işyerlerinden alışveriş yapan kart hamilleri işlem sırasında bankanın güvenli ortamında 3D Secure şifresini girerek alışveriş yapmaktadır. Alışveriş esnasında cep telefonunuza gelen tek kullanımlık Akıllı SMS ile alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Sistem Worldcard Visa için "Verified By Visa", Worldcard MasterCard için "SecureCode" güvenceleriyle karşınıza çıkacaktır.

Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ne kayıt olmak veya kayıtlı bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız.

Kayıt için istenilen bilgileri girdikten sonra yönlendirildiğiniz sayfada kişisel güvenlik mesajınızı oluşturmanız ve cep telefonu bilginizi tanımlamanız gerekmektedir. Dilerseniz kişisel güvenlik mesajınızı kendi belirleyeceğiniz bir mesaj ile değiştirebilirsiniz.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi üyeliğinizi gerçekleştirirken sahip olduğunuz tüm Yapı Kredi kartlarınızı tanımlamanıza gerek yoktur, bir kart için üyelik işlemi tamamlandığında, varsa diğer Yapı Kredi kartlarınız (kredi kartı ve banka kartları) için de üyelik işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Akıllı SMS nedir?

Akıllı SMS cep telefonunuza sistem tarafından gönderilen tek kullanımlık onay şifresidir. Akıllı SMS gönderimi için ücret alınmamaktadır.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile Nasıl Alışveriş Yapılır?

Kayıt tamamlandıktan sonra 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ni kullanarak yapacağınız alışverişlerinizde kişisel güvenlik mesajınız size gösterilecektir. Ayrıca kayıt sayfasında belirlemiş olduğunuz cep telefonunuza gelecek Akıllı SMS şifreniz, size alışveriş esnasında Yapı Kredi tarafından sorulacaktır. Alışveriş sırasında kişisel güvenlik mesajınızı doğrulamanız ve cep telefonunuza gelen tek kullanımlık Akıllı SMS şifrenizi sisteme girmeniz alışverişinizi güvenle tamamlamanızı sağlayacaktır.

Chip & PIN

Chip & PIN işaretini gördüğünüz Üye İşyerleri'nde alışveriş yaparken sizden şifrenizi girerek işlemi onaylamanız istenecektir. Şifrenizle yurtiçi ve yurtdışındaki MasterCard ve/veya Visa sistemine bağlı otomatik veznelerden (ATM) nakit çekme ve Yapı Kredi ATM’lerinden bakiye öğrenme, kredi kartı borcu ödemesi gibi çeşitli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şifrenizi, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan sırasıyla 3 ve 1'i tuşlayarak ya da Yapı Kredi İnternet Bankacılığı'nı kullanarak belirleyebilirsiniz.

World PIN Kart

En fazla çeşitte tek kullanımlık şifre ürünü sunan banka konumunda bulunan ve Smart Pin gibi sektöre güvenlik alanında getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Yapı Kredi, Türkiye’yi yine yepyeni bir teknolojiyle tanıştırdı ve Visa Europe ile “tek kullanımlık şifre üreten” World Pin kartı tüketicilerle buluşturdu.

Worldcard'ın tüm özelliklerine sahip bu kredi kartı ile ilk aşamada Yapı Kredi İnternet Bankacılığı 'nda daha sonra diğer Sınırsız Bankacılık hizmetlerinde, online alışverişlerde kolaylık ve güvenliğin keyfini yaşayacaksınız.

Bu yüksek teknolojili güvenlik ürününün kullanımına ilk aşamada 1.000 kişilik bir pilot çalışmayla başlandı. Temmuz ayı itibariyle başlayan bu pilot çalışma, aynı zamanda Visa Europe’un Avrupa’daki en büyük bireysel tüketici pilot çalışması özelliğini de taşıyor.

Hem kolaylık hem de ekstra güvenlik sağlamak amacı ile tasarlanmış, son teknolojik donanımlara sahip World PIN kart, şifre için ek bir cihaz taşımaya gerek kalmadan, her seferinde tek kullanımlık şifre üretebiliyor.

World Pin kartın arka yüzünde 10 rakamdan oluşan bir klavye ve küçük bir LED ekran bulunuyor. Kart kullanımında güvenliği farklı bir boyuta taşıyan Visa World Pin kart, kredi kartı olarak kullanılmasına ek olarak, şifre üreten diğer akıllı ürünler gibi elektronik bankacılık işlemlerinin de güvenli gerçekleşmesini sağlayacak.

World Pin kart hakkında sıkça sorulan sorular için tıklayınız.