Sizin İçin Buradayız

World'ü Tanıyın

WORLD boşluk TC Kimlik Numaranızı yazın; Turkcell, Avea, Vodafone 4421'e gönderin!
World başvurunuzu ''WORLD'' boşluk TC kimlik numarınızı 4407'ye SMS atarak takip edebilirsiniz.

World Özel Hizmetleri

Worldcard, size isteklerinizi gerçekleştirme gücü veren sayısız öncelik ve fırsatlar sağlıyor.

Her şeyiyle size özel dünyaya hoşgeldiniz.

Yapı Kredi Seyahat Hattı

Seyahatinizi planlarken ihtiyacınız olan herşey Yapı Kredi Seyahat Hattı'nda.

444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 5'i tuşlayarak Yapı Kredi Seyahat Hattı'na ulaşabilirsiniz.

 • Yapı Kredi Seyahat Hattı Çalışma Saatleri:
  Hafta içi 09:00 - 22:00
  Cumartesi 09:00 – 18:00

Vize bilgileriniz, gideceğiniz yerdeki sosyal ve kültürel yaşam, konaklama alternatifleri, turistik merkezlerle ilgili detaylı danışmanlık hizmeti, Yapı Kredi Seyahat Hattı ile bir telefon uzağınızda.Yapı Kredi Seyahat Hattı'ndan kişiye özel seyahat planlama, sıra dışı destinasyon önerileri alabilir ve tüm rezervasyonlarızı yaptırabilirsiniz.

Ayrıca yurt içi ve yurt dışı turlar, konaklama, gemiyle seyahat (cruise) hizmetlerinden Worldcard'a özel fırsatlarla faydalanabilirsiniz.

* Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden, araç kiralama rezervasyonlarını hafta içi 09:00 - 16:00 ve Cumartesi günleri 09:00 - 12:00 saatlerinde arasında yapabilirsiniz.

Alışveriş Güvencesi

Yapı Kredi Alışveriş Güvencesi ile Yapı Kredi kredi kartları (World Gold, World Platinum, Fenerbahçe World Gold, Fenerbahçe World Platinum) kullanarak satın alınan eşyalar için alışveriş tarihinden itibaren 60 gün süre ile teminat verilmektedir.

Alışverişleriniz de güvence altında...

Worldcard ile satın aldığınız eşyalar çalınma, kaybolma ya da zarar görme halinde güvence kapsamındadır. Alışveriş Güvencesi, ek kartlarınızla satın aldığınız eşyalar da dahil olmak üzere, yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünyada geçerlidir. Worldcard ile yaptığınız alışverişler 60 gün süreyle Alışveriş Güvencesi kapsamında olup, eşya başına 500 Euro, olay başına 1.500 Euro teminat altındadır.

Alışveriş Güvencesi'nden yararlanmak isteyen World Gold Kart sahiplerinin 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı, World Platinum kart sahiplerinin 444 0 446 VIP Line'ı araması yeterlidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Seyahat Sigortası

Yurt dışındayken de güvence altındasınız!

World Platinum ile yurt dışı seyahatlerinizde geniş kapsamlı sigorta güvencesine sahipsiniz.

 • Ferdi Kaza Sigortası (teminat 100.000 ABD Doları'dır. 16 yaş ve altı çocuklar için 5.000 ABD Doları'dır.)
 • Acil Tıbbi Harcamalar & Acil Tıbbi Nakiller & Cenaze Nakli (toplam teminat 50.000 ABD Doları'dır. Acil tıbbi harcamalar için muafiyet bedeli 160 ABD Doları'dır.)
 • Kayıp Bagaj Teminatı (1000 ABD Doları'na kadar teminat altındadır. Muafiyet 80 ABD Doları'dır.)
 • Gecikmeli Kalkış (En fazla 12 saate kadar sigorta kapsamında olup, teminatı ilk 4 saatten sonra saat başına 15 ABD Doları'dır. Maksimum teminat 180 ABD Doları'dır.)
 • Bagaj Gecikmesi (En fazla 12 saate kadar sigorta kapsamında olup, ilk 4 saatten sonra saat başına 12,5 ABD Doları'dır. Maksimum teminat 150 ABD Doları'dır.)
 • Seyahat İptali (1.500 ABD Doları'na kadar teminat altındadır.)

Yurt dışı seyahat sigortası ile yurt dışı seyahatlerinde vize işlemlerinde talep edilen sigorta poliçesini ayrıca almanıza gerek kalmaz.
Sigorta kapsamından faydalanabilmek için kart sahibinin kendisiyle birlikte seyahat eden eşinin ve 19 yaşından küçük çocuklarının (herhangi bir öğrenim kurumuna devam etmesi halinde 24 yaşından küçük) seyahat biletlerinin tamamının (gidiş - dönüş ve tüm ilave parkurlar) World Platinum kartla ödenmiş veya Worldpuan ile alınmış olmalıdır. (Worldpuan ile alınan biletler seyahat iptali sigortasının kapsamı dışındadır.)

Sigorta kapsamından yararlanma koşulları, sigorta istisnaları ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yapı Kredi Asistans

Yapı Kredi Asistans Hizmetleri ile hayatınızı kolaylaştırmak elinizde.

Vize işlemleri ve konsolosluklar hakkında bilgi alacağınız genel danışmadan yurt içi ve yurt dışı sosyal etkinlik hizmetlerine, tıbbi danışma hattından acil çözüm gerektiren cam, su, elektrik problemlerinize kadar her türlü konuda Yapı Kredi Asistans Hizmetleri'nden yararlanabilirsiniz.

World Platinum, World Gold ve Opet Worldcard sahipleri Yapı Kredi Asistans Hizmetleri'nden faydalanabilmektedir. Asistans Hizmetleri'nden yararlanmak için World Gold ve Opet Worldcard sahiplerinin 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak 1-8-2 veya 5-2 tuşlamalarını yapması, World Platinum kart sahiplerinin 444 0 446 VIP Line'ı araması yeterlidir.

Genel Danışma
Medikal Asistans Hizmetleri için tıklayınız.
Teknik Asistans Hizmetleri için tıklayınız.
Ev Asistans Hizmetleri için tıklayınız.

Yapı Kredi Concierge

Yapı Kredi Concierge, seyahat, restoran bilgileri, kültürel aktiviteler ve daha birçok konu hakkında ihtiyacınız olan bilgi ve organizasyonu sağlıyor. Detaylı bilgi edinmek ve hizmetlerden faydalanmak için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak 1-8-2 veya 5-2 tuşlamalarını yapması, World Platinum kart sahiplerinin ise 444 0 446 VIP Line'ı araması yeterlidir.

Hediye/Çiçek Gönderimi

Yapı Kredi Concierge'le hediye ve çiçek gönderimi için tüm öneri, organizasyon ve gönderimi yapabilirsiniz. Hediye, çiçek ve gönderim kart hamiline aittir.

Hediye ve Spesiyalite Servisi

Yapı Kredi Concierge, özel hediye araştırma ve özel alışveriş taleplerinizi karşılamak için daima bir telefon uzağınızda...

Boş Vakitleri Değerlendirme

Yapı Kredi Concierge seyahatinizi düşündüğünüz bölgedeki özel etkinlikler, festivaller, müzeler ve diğer turistik bilgileri size en detaylı şekilde sunar. Ayrıca golf, alışveriş ve tenis etkinlikleri, yat turları ve spor kulüpleri hakkında her tür bilgiyi iletir, gerekli organizasyonları yapar.

Restoran Rezervasyon ve Bilgi Servisi

Yapı Kredi Concierge, restoranlar hakkında tavsiye ve iletişim bilgilerini vererek, sizin talep etmeniz durumunda rezervasyon yaptırarak, size bilgi verirecektir. Bu hizmet tüm Türkiye'de sağlanmaktadır.

Yapı Kredi Shuttle

Yapı Kredi Shuttle ile Adana, Ankara, Antalya, İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Havalimanı transferlerinde sunulan shuttle hizmetiyle evinizden havaalanına, havaalanından evinize şoförlü bir araç ile, en konforlu şekilde ve World'e özel fiyatlarla gidebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.
Yapı Kredi Shuttle ücretleri için tıklayın.

Yapı Kredi Deniz Taksi

Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları'ndan gideceğiniz yere en kısa sürede ulaşın. Deniz Taksi rezervasyonlarınız için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 5,2,6'yı tuşlayın.

Deniz Taksi Nasıl Çalışır?

 • 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 5,2,6'yı tuşlayarak hizmet talebinizi çağrı merkezindeki görevliye bildiriniz.
 • Uçuş bilgileriniz, alanda veya iskelede hazır olacağınız tarih, zaman, yer ve kişi sayısına ilişkin detaylarınız alınır.
 • Havalimanına gidecekseniz size belirtilen saatte Deniz Taksi iskeleden sizi alıp alıp shuttle aracınıza bineceğiniz iskeleye götürür.
 • Shuttle aracı sizi iskeleden alarak ilgili havalimanına götürür.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Deniz Taksi AHL - BAKIRKÖY fiyat listesi için tıklayın.

Deniz Taksi SAW - BOSTANCI fiyat listesi için tıklayın.

Deniz Taksi SAW - PENDİK fiyat listesi için tıklayın.

Araç Kiralama
Avis

Avis Araç Kiralama

Tüm Yapı Kredi kredi kartlarına özel, Avis'ten %30 indirim!

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yapı Kredi Özel Şöför

Yapı Kredi Özel Şoför Hizmeti çok özel fiyatlarla emrinizde!

Havaalanında karşılanacak misafirleriniz var ve sizin vaktiniz mi yok? Veya akşam dışarı çıktığınızda güven içerisinde eve dönebilmek mi istiyorsunuz? Hatta bir partiye davetlisiniz ve ailenizle konforlu bir yolculuk arayışında mısınız? Bir ay ya da bir gün ya da yalnızca bir gece için özel bir şoföre ihtiyacınız olduğunda… Arayın, dilediğiniz saatler arasında World tarafından tahsis edilecek part time özel şoför, aracınızla siz ve yakınlarınızın hizmetinde olsun!

Yapı Kredi Özel Şoför Hizmeti ücretlerini öğrenmek için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon: 444 0 444

World'ün sunduğu bu ayrıcalıklı hizmetten yararlanmak için mesai saatleri için en az 6, mesai dışı saatler için ise en az 12 saat öncesinden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Kayıp/Çalıntı Güvencesi

Kartınızın kaybolması ya da çalınması gibi kötü amaçlı kullanımlara karşı
“Kayıp/Çalıntı Güvencesi” bulunmaktadır. Bu tür durumlarda yapmanız gereken tek şey, durumu anında 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'na bildirmektir.*

*Bildiriminden önceki 24 saat içerisinde gerçekleşen kötü amaçlı kullanımlardan doğan zararlardan, 150 TL ile sınırlı olmak üzere kart hamili sorumludur.