Sizin İçin Buradayız

World'ü Tanıyın

WORLD boşluk TC Kimlik Numaranızı yazın; Turkcell, Avea, Vodafone 4421'e gönderin!
World başvurunuzu ''WORLD'' boşluk TC kimlik numarınızı 4407'ye SMS atarak takip edebilirsiniz.
3D Secure

World Talimatları

Worldcard'ınızla vereceğiniz ödeme talimatları sayesinde ödeme işlemlerinizi hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. World'ün size sunduğu ödeme kolaylıkları ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi)

Otoyol ve köprülerde Yapı Kredi HGS'nizi kullanın, gişelerde beklemeden geçin!

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), kolay, hızlı ve indirimli geçiş yapmayı sağlayan özel bir uygulamadır. Bankamızdan HGS etiketi alarak, HGS'nin avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. HGS'nizi İstanbullines'ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı hattında feribot seyahatlerinizde ve İDO İstanbul Deniz Otobüsleri’nin Eskihisar, Topçular, Harem ve Sirkeci iskelelerinden yapacağınız feribot seyahatlerinizde kullanabilirsiniz. Üstelik HGS’nizi artık İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Osman Gazi köprü geçişlerinde de kullanabilirsiniz.

Nasıl başvurulur?

 • Yapı Kredi şubelerine başvurarak 1.,2., 3., 4., sınıf HGS etiketinizi ve 6.sınıf HGS kartınızı(motosiklet) anında teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Mobil Bankacılık ve Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde Başvurular - HGS Başvuruları adımından, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 6-5 tuşlaması ile ya da cep telefonunuzdan HGS yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4454'e SMS göndererek Yapı Kredi HGS başvurusunda bulunabilir, HGS etiketinizin adresinize ücretsiz olarak teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi HGS alabilmek için Yapı Kredi kredi kartınız veya vadesiz mevduat hesabınız olması yeterlidir.

Artık bireysel internet bankacılığından HGS’niz ile ilgili bakiye görüntüleme, hareket izleme, otomatik talimat güncelleme ve başvuru süreci izleme gibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

HGS etiketinizi, aracınızın ön camına monte etmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi HGS ile paralı otoyol ve köprülerde, HGS'ye ayrılmış gişelerden aracınızla durmaksızın geçiş yapabilirsiniz. HGS gişesinden geçtiğinizde geçiş ücretinin ödenip ödenmediği HGS gişelerindeki elektronik panelden görülebilmektedir.

HGS’nizi İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Osman Gazi köprü geçişlerinde de kullanabilirsiniz. Osman Gazi Köprüsü geçişlerinde HGS bakiyenizin yeterli olmaması durumunda, Köprü geçiş ücreti tutarı HGS talimatının bulunduğu Yapı Kredi kredi kartı veya vadesiz hesabınızdan otomatik olarak alınarak HGS bakiyenize aktarılır. Böylelikle, köprü geçişiniz sırasında hiç beklemeden otomatik yüklenen bakiye ile geçiş ücretinizi ödemiş olursunuz. Seyahatinize hiç bir ek işlem yapmadan devam edebilirsiniz. Köprü geçiş tutarının HGS bakiyesine aktarılması için, HGS talimatınızın bağlı olduğu kredi kartınızda yeterli limit veya hesabınızda yeterli bakiye bulunması gerekmektedir. Köprü geçiş ücretlerini görüntülemek için tıklayınız.

Otomatik yükleme talimatı nasıl verilir?

 • Yapı Kredi HGS ürününe otomatik yükleme yapılması için Worldcard'ınızdan veya vadesiz mevduat hesabınızdan talimat verebilirsiniz.
 • Yapı Kredi HGS'nizi aldığınız sırada etiketinize yükleme yapmanız, otomatik yükleme talimatı vermeniz, minimum HGS bakiyesi ve otomatik yüklenecek tutarları belirlemeniz gerekmektedir. Bu tutarlar PTT'nin belirlediği miktarların altında olmamalıdır.
 • HGS bakiyeniz belirlemiş olduğunuz bakiyenin altına düştüğünde, seçtiğiniz otomatik yükleme tutarı kadar bakiye HGS'nize yüklenir.
 • PTT tarafından belirlenmiş olan minimum ilk yükleme tutarı, HGS bakiyesi ve yükleme tutarları aşağıdaki şekildedir.
 • İstanbullines'ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı feribot seferlerine HGS ile ödeyerek giriş yapmak isteyen müşterilerin, otomatik yükleme talimatlarını sefer ücreti tek seferde HGS'nin mevcut bakiyesinden karşılanabilecek şekilde daha yüksek tutarlı belirlemiş olmaları gerekmektedir. Özellikle bu hattı düzenli kullanacak müşteriler için geçiş esnasında sorun yaşanmaması için bakiye kontrolü önem taşımakta olup, geçiş esnasında HGS içerisinde yeterli bakiye bulunmaması durumunda HGS ile giriş mümkün olmayacaktır. İstanbullines Eskihisar-Tavşanlı feribot fiyat tarifelerini görüntülemek için tıklayınız.
1. Sınıf Araç 2. Sınıf Araç
İlk yükleme tutarı 30 TL 37,5 TL
Minimum HGS bakiyesi 17,50 TL 21,75 TL
Otomatik Yükleme Tutarı 17,50 TL 21,75 TL

HGS satış sözleşmesine ulaşmak için tıklayınız.

Otomatik Worldcard Borcu Ödeme

Worldcard’ınız için Otomatik Ödeme Talimatı verin, rahat edin.

Vadesiz mevduat hesabınızdan, Worldcard’ınız için otomatik ödeme talimatı verebilir, günü geldiğinde borcunuzun otomatik olarak ödenmesini sağlayarak rahat edebilirsiniz.

kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Worldcard'ınızla Faturalarınızı Kolayca Ödeyin

Worldcard'ınız ile Otomatik ödeme talimatı verin siz de kazanın!

Worldcard ile otomatik fatura ödeme talimatı vererek; su, elektrik, telefon, doğalgaz, Yapı Kredi Sigorta Poliçelerini ya da Turkcell, Avea cep telefonu fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Talimatlı fatura ödemelerinden 1 Mayıs 2015 tarihi itibari ile işlem ücreti alınmamaktadır

Bu sayede fatura tarihini kaçırmaz, nakitiniz olmasa bile ödeme yapmış olursunuz. Fatura ödemeleriniz tıpkı diğer alışverişleriniz gibi Worldcard'ınıza yansıdığından, tüm faturalarınızı Hesap Özeti'nizden, Worldonline'dan veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Talimat verebileceğiniz anlaşmalı kurumları size en yakın şubemizden ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak öğrenebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Prim Ödeme Talimatı

Artık SGKprim ödemelerinizi Worldcard'ınızla Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden ya da Telefon Bankacılığı'ndan yapabilirsiniz.*

Tüm Yapı Kredi kredi kartları ile SGK prim ödemelerinizi artık daha rahat ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden yapılacak prim ödemeleri için %2,5 işlem ücreti yansıtılacaktır.

4 Kasım 2013 tarihi itibariyle Yapı Kredi bireysel ve ticari, kredi ve banka kartına sahip kart hamilleri; şahıs veya firmalara ait tahakkuk eden SGK ödemelerini SGK web sitesi üzerinden yapabileceklerdir. Bireysel ve ticari kredi kartları ile yapılacak her bir SGK ödemesi için %2,5 işlem ücreti yansıtılacaktır. Banka kartı ile yapılacak ödemelerde herhangi bir işlem ücreti alınmayacaktır.

SGK web sitesi üzerinden yapılacak tüm SGK ödemeleri sadece 3D Secure ile gerçekleştirileceğinden; kart hamillerinin 3D Secure Sistemi'ne kayıt olmaları gerekmektedir. Hafta sonu ve iş saatleri dışında da ödeme yapılabilecektir.

*Kredi kartı hesabınızdan ödenen her bir SGKprimi için, kredi kartınıza işlem ücreti yansıtılacaktır. İşlem ücretini öğrenmek içintıklayınız.

Hızlıcep ile Turkcell Hazır Kart TL Paketi Alabilirsiniz

Hızlıcep nedir?

Worldcard'ınızla vereceğiniz bir talimatla, istediğiniz an, istediğiniz yerde bir kısa mesajla Turkcell Hazır Kart TL paketi yüklemenizi sağlayan bir hizmettir. Hızlıcep talimatı vermek için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayabilir, Yapı Kredi İnternet ve Mobil* Şubesi'ni ziyaret edebilir veya Yapı Kredi şubelerine uğrayabilirsiniz. Başvurunuzda, talimat vermek istediğiniz Turkcell Hazır Kart telefon numarası ve Worldcard bilgilerinizi belirtmeniz yeterlidir.

*Mobil Şube'ye giriş yaparak sol menüden Ödemeler >Turkcell Hızlı Cep Talimatı adımlarını izleyerek talimat verebilirsiniz.

Hızlıcep'le nasıl TL paketi satın alınır?

Talimat verdiğiniz Turkcell Hazır Kart numarasından istediğiniz paket ismini yazarak kısa mesajla 4422'ye göndererek satın alabilirsiniz. Örneğin standart paket yüklemek için standart yazıp, kısa mesajla 4422'ye göndermeniz yeterlidir. SMS gönderim bedeli GSM operatörlerinin kendi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir.

Satın alınan TL paketleri ne zaman yüklenir?

Gönderdiğiniz kısa mesajda bir hata yoksa, TL paketiniz Turkcell tarafından anında yüklenir. Hatalı mesaj göndermeniz durumunda ise TL paketi hattınıza yüklenmeyecek ve ücretsiz hata bildirim mesajıyla tarafınıza bilgi verilecektir.

Hızlıcep'le hangi TL paketleri yüklenebilir?

Yüklenecek TL paketi olarak Turkcell'in Standart, Avantaj, Süper, Süper Plus ve Mega paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hızlıcep Hesap Özeti'nize nasıl yansıyacak?

Hızlıcep'le yüklenen TL paket bedelleri Worldcard Hesap Özeti'nize harcama olarak yansıyacaktır. Üstelik Hızlıcep hizmetiyle, her paket yüklediğinizde paket bedeli üzerinden Worldpuan da kazanırsınız. Bir Turkcell Hazır Kart numarasına aylık maksimum 900 TL değerinde paket yüklenebilir.

e-Hesap Özeti Talimatı

e-Hesap Özeti talimatı vererek, aylık Hesap Özetlerinizin e-posta adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 • 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan veya Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
 • EKSTRE yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4454'e SMS gönderebilirsiniz.
 • Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden aşağıdaki adımları izleyerek de e-Hesap Özeti talimatı verebilirsiniz.
  • “Kartlarım” menüsünden “Kart Hizmetleri” kısmındaki “Diğer İşlemler ve Yetkilendirme” başlığına tıklayın.
  • e-Hesap Özeti talimatı vermek istediğiniz kredi kartınızı seçerek sağ alandaki menüden “e-Hesap Özeti”ni seçin.
  • Kayıtlı e-posta adreslerinizden birini seçerek veya yeni bir e-posta adresi ekleyerek işleminizi onaylamanız durumunda e-Hesap Özeti tanımlaması yapabilirsiniz.

Hesap Özetlerinizin doğru adrese gönderilmesi için, bankamızda kayıtlı e-posta adresinizin güncel olduğundan emin olmalısınız.

Fon Alım Talimatı

Worldcard'ınızla dilerseniz tek sefer için portföyünüze yatırım fonu alabilir veya seçeceğiniz yatırım fonlarına her ay düzenli olarak yatırım yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Worldcard için "fon alım talimatı" vermek. Talimatınızı tüm şubelerimizden, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden verebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Akıllı Asistan

Burada sizin için çalışan bir asistanınız var...

Akıllı Asistan ile hayatınızı kolaylaştırmak elinizde... Akıllı Asistan, SMS veya e-posta aracılığı ile güncel dönem borcunuz belirleyeceğiniz tutarı aştığında, limit aşımında ya da ödeme yapmayı unuttuğunuzda size bilgi verir; son ödeme tarihinizi hatırlatır. Akıllı Asistan hizmeti sayesinde harcamalarınızı kontrol altında tutabilir, son ödeme tarihinizi atlamadan kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Akıllı Asistan ile Talimat Verebileceğiniz İşlemler Listesi

Talimat verdiğiniz kredi kartınızın;

 • Hesap özetini,
 • Hesap kesim zamanını,
 • Ödeme yapılmadı bilgisini,
 • Son ödeme tarihi hatırlatmasını,
 • Limit aşım bilgisini,
 • Güncel dönem borcu belli tutarı aştığı bilgisini,
 • Kullanılabilir Worldpuan karşılığını,
 • Kullanılabilir Limitini,
 • Hesap bakiyesini,
 • Banka kartınızın bağlı olduğu ana hesabın bakiyesini

Akıllı Asistan aracılığı ile SMS ya da e posta olarak alabilirsiniz.

Worldcard'ın Akıllı Asistan hizmetinden faydalanmak için tek yapmanız gereken İnternet Şubesi üzerinden veya 444 0 444'ü arayarak Akıllı Asistan talimatı vermek. Akıllı Asistan talimatını hemen verin, bilgilendirme mesajları ile rahat edin.

Otobilim

OTOBİLİM Nedir?

Akaryakıt giderlerini tam kontrol altına almak isteyen bireysel müşteriler için geliştirilmiş, taşıt, müşteri ve akaryakıt tüketim bilgilerinin elektronik ortamlarda ilgiliye iletilmesini sağlayan son teknolojinin kullanıldığı bir otomatik araç ve akaryakıt kontrol sistemidir.

Otobilim ise Otobil Akaryakıt Bilgi sisteminin bireysel tüketiciler tarafından kullanılan sisteminin adıdır.

OTOBİLİM'in Avantajları Nelerdir?

Cüzdanınıza dokunmadan, Worldcard'ınızı çıkarmadan, otomobilinizden inmeden, akaryakıt almanın keyfini yaşayın.

OTOBİLİM başvurunuz için Opet web sitesini ziyaret edebilir veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında Yapı Kredi İnternet Şubesi'ndan, Otobilim'inizi istediğiniz Worldcard'ınıza yönlendirerek hızlı ödemenin keyfine çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Döviz Hesap Özeti

Worldcard'ınız ile yurt dışında harcama yapmak da çok kolay! Siz de Döviz Hesap Özeti talimatı vererek yurt dışında kredi kartınızla yaptığınız para birimi EUR olan harcamalarınızı EUR Hesap Özeti'nizden, diğer para birimi ve USD para birimi harcamalarınızı USD Hesap Özeti üzerinden takip edebilir, ödemelerinizi ilgili para cinsinden yapabilirsiniz.

Bu ayrıcalıktan yararlanmak için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir, Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil Şube’den ve tüm Yapı Kredi Şubeleri’nden talimat verebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi ‘ne giriş yaparak Kartlarım > Kart Hizmetleri > Diğer İşlemler ve Yetkilendirme, Yapı Kredi Mobil Şube’de ise Kartlarım > Kredi Kartları adımlarını izledikten sonra Döviz Hesap Özeti talimatı verebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız