Sizin İçin Buradayız

World'ü Tanıyın

WORLD boşluk TC Kimlik Numaranızı yazın; Turkcell, Avea, Vodafone 4421'e gönderin!
World başvurunuzu ''WORLD'' boşluk TC kimlik numarınızı 4407'ye SMS atarak takip edebilirsiniz.
3D Secure

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi

Hayatta bazen tatsız sürprizler olabilir. Endişelenmeyin!

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, işler yolunda gitmediğinde, kredi kartı borçlarınızı öder.

Kredi kartı borcunuzun yük olmayacağını bilmek sizi güvende hissettirecek.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi;

 • Bordrolu çalışanlar için istem dışı işsizlik,
 • Serbest meslek sahipleri ve devlet memurları için geçici iş göremezlik,
 • Öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için kaza veya hastalık sonucu 3 günden daha uzun süre hastaneye yatma durumunda son kredi kartı hesap kesim tarihindeki toplam borç bakiyesini gündelik hastane tazminatı kapsamında güvence altına alır.

Siz tekrar iş buluncaya, iş başına dönünceye veya iyileşinceye kadar geçecek sürede, kredi kartı borçlarınızın büyüyen bir yüke dönüşmesini önler.

Çalışma durumunuz değiştikçe yararlanacağınız teminatlar da değişir. Yani her durumda kredi kartı ödemeleriniz güvence altındadır.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, aynı zamanda bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süresi içinde olası bir yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda da kredi kartı borcunuz güvence altındadır.

Priminiz, ileriye dönük taksitlerinizi de içeren kredi kartı Hesap Özeti'nizdeki aylık toplam borcunuzun %1'i kadardır. Eğer borcunuz yoksa prim ödemezsiniz.

Örneğin son kredi kartı ekstrenizdeki toplam borç tutarınız 1.000 TL ise bu tutarın karşılığı olan 10 TL'lik sigorta priminiz, takip eden Hesap Özeti dönemine yansıyacak şekilde kredi kartınızdan tahsil edilir. En fazla prim tutarı aylık 100 TL'dir.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi'ne tüm Yapı Kredi kredi kartlarıyla başvurulabilir.

Bu sigortadan, World Business kart hariç, tüm Yapı Kredi kredi kartı sahipleri yararlanabilir.

Sigortaya giriş yaşı 18-65 arasıdır. Siz aksini belirtmedikçe her yıl otomatik olarak yenilenecek sigortanızla bu güvenceden uygun şartlarda 70 yaşına kadar yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi teminatlarınızla ilgili bilmeniz gereken önemli konular;

 • İstem dışı işsizlik teminatından yararlanabilmek için, kendi istek ve kusurunuz dışında işsiz kalmanız, ayrıldığınız iş yerinde en az 6 aydır aralıksız çalışmış olmanız ve Türkiye İş Kurumu tarafından resmi olarak işsiz kabul edilmeniz gereklidir.
 • İstem dışı işsizlik teminatı, geçici iş göremezlik teminatı ve gündelik hastane tazminatı teminatı için muafiyet süresi, sigorta başlangıç tarihinden itibaren 90 gündür.
 • İstem dışı işsizlik veya geçici iş göremezlik tazminatları için, riskin ortaya çıkmasından sonra 30 günlük, gündelik hastane tazminatı için, hastaneye yatıştan sonra 3 günlük bekleme süresi sonunda tazminat hesabı yapılmaya başlanır. Bekleme süreleri için tazminat hesaplanmaz.
 • İstem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik veya gündelik hastane tazminatları, güvence kapsamında bulunan kredi kartının riskin gerçekleştiği tarihten önceki son hesap özetindeki toplam borcu üzerinden hesaplanır. Belirlenen teminat tutarına bağlı tazminat ödemesi tek seferde yapılır.
 • Aynı veya ilişkili nedenden kaynaklanan durumlarda yeniden tazminat alabilmek için en az 6 ay geçmesi gereklidir. Farklı bir nedenden yeniden tazminat almak için bekleme süresi 1 aydır.
 • Yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet tazminatı, güvence kapsamındaki kredi kartının riskin gerçekleştiği tarihten önceki son hesap özetindeki toplam borcu üzerinden hesaplanır ve lehtarlarına ödenmek üzere sigortalı kredi kartına ödenir.
 • Birden fazla kredi kartınız teminat kapsamındaysa hesap kesim tarihlerine göre önceliklendirerek borçlar ödenir.
 • Bir sigortalı yaşam kaybı ve maluliyet dışında kalan istem dışı işsizlik,geçici iş göremezlik ve gündelik hastane tazminatı teminatlarından en fazla 2 kere yararlanabilir.
 • Sigorta, kart bazında yapılır.
 • Tüm teminatlar için tazminat üst sınırı sigortalı bazında 15.000 TL'dir.
 • Sigorta sözleşmesi, poliçe ilk priminin ödendiği tarihte başlar, ve bir yıl boyunca devam eder. Süre uzatma hakkı sigortacıda saklı olmak şartıyla sigortalının aksi bir talebi olmadığı sürece sigorta süresi her yıl, 1 yıl süreyle uzatılır.
 • Tazminat ödemeleri Türk Ticaret Kanunu, Hayat Grubu Sigortaları Yönetmeliği Hayat Sigortası Genel Şartları ile ilgili diğer mevzuatlar ve işbu Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Grup Hayat Sigortası Özel Şartları çerçevesinde yapılır.
 • Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır.