Sizin İçin Buradayız

World'ü Tanıyın

WORLD boşluk TC Kimlik Numaranızı yazın; Turkcell, Avea, Vodafone 4421'e gönderin!
World başvurunuzu ''WORLD'' boşluk TC kimlik numarınızı 4407'ye SMS atarak takip edebilirsiniz.
3D Secure

World Özel Hizmetleri

Worldcard, size isteklerinizi gerçekleştirme gücü veren sayısız öncelik ve fırsatlar sağlıyor.

Her şeyiyle size özel dünyaya hoşgeldiniz.

Yapı Kredi Seyahat Hattı

Seyahatinizi planlarken ihtiyacınız olan herşey Yapı Kredi Seyahat Hattı'nda.

444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 6'yı tuşlayarak Yapı Kredi Seyahat Hattı'na ulaşabilirsiniz.

 • Yapı Kredi Seyahat Hattı Çalışma Saatleri:
  Hafta içi 09:00 - 22:00
  Cumartesi 09:00 – 14:00

Vize bilgileriniz, gideceğiniz yerdeki sosyal ve kültürel yaşam, konaklama alternatifleri, turistik merkezlerle ilgili detaylı danışmanlık hizmeti, Yapı Kredi Seyahat Hattı ile bir telefon uzağınızda.Yapı Kredi Seyahat Hattı'ndan kişiye özel seyahat planlama, sıra dışı destinasyon önerileri alabilir ve tüm rezervasyonlarızı yaptırabilirsiniz.

Ayrıca yurt içi ve yurt dışı turlar, konaklama, gemiyle seyahat (cruise) hizmetlerinden Worldcard'a özel fırsatlarla faydalanabilirsiniz.

* Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden, araç kiralama rezervasyonlarını hafta içi 09:00 - 16:00 ve Cumartesi günleri 09:00 - 12:00 saatlerinde arasında yapabilirsiniz.

Alışveriş Güvencesi

Yapı Kredi Alışveriş Güvencesi ile Yapı Kredi kredi kartları (World Gold, World Platinum, Fenerbahçe World Gold, Fenerbahçe World Platinum) kullanarak satın alınan eşyalar için alışveriş tarihinden itibaren 60 gün süre ile teminat verilmektedir.

Alışverişleriniz de güvence altında...

Worldcard ile satın aldığınız eşyalar çalınma, kaybolma ya da zarar görme halinde güvence kapsamındadır. Alışveriş Güvencesi, ek kartlarınızla satın aldığınız eşyalar da dahil olmak üzere, yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünyada geçerlidir. Worldcard ile yaptığınız alışverişler 60 gün süreyle Alışveriş Güvencesi kapsamında olup, eşya başına 500 Euro, olay başına 1.500 Euro teminat altındadır.

Alışveriş Güvencesi'nden yararlanmak isteyen World Gold Kart sahiplerinin 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı, World Platinum kart sahiplerinin 444 0 446 VIP Line'ı araması yeterlidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Seyahat Sigortası

Yurt dışındayken de güvence altındasınız!

World Platinum ile yurt dışı seyahatlerinizde geniş kapsamlı sigorta güvencesine sahipsiniz.

 • 90.000 Euro Ferdi Kaza Sigortası (16 yaş ve altı çocuklar için 5.000 Euro’dur.)
 • 30.000 Euro Acil Tıbbi Harcamalar & Acil Tıbbi Nakiller & Cenaze Nakli (Acil tıbbi harcamalar için muafiyet bedeli 160 Euro’dur.)
 • 1.000 Euro Kayıp Bagaj Teminatı (Muafiyet 80 Euro’dur.)
 • Gecikmeli Kalkış (En fazla 12 saate kadar sigorta kapsamında olup, ilk 4 saatten sonra maksimum teminat 100 Euro’dur.)
 • Bagaj Gecikmesi (Bagajın ilk 12 saatten sonra gecikmesi için, maksimum teminat 100 Euro’dur.)
 • 1.500 Euro Seyahat İptali
 • Yurt dışı seyahat sigortası ile yurt dışı seyahatlerinde vize işlemlerinde talep edilen sigorta poliçesini ayrıca almanıza gerek kalmaz.

Sigorta kapsamından faydalanabilmek için kart sahibinin kendisiyle birlikte seyahat eden eşinin ve 19 yaşından küçük çocuklarının (herhangi bir öğrenim kurumuna devam etmesi halinde 24 yaşından küçük) seyahat biletlerinin tamamının (gidiş - dönüş ve tüm ilave parkurlar) World Platinum kartla ödenmiş veya Worldpuan ile alınmış olmalıdır. (Worldpuan ile alınan biletler seyahat iptali sigortasının kapsamı dışındadır.)

Sigorta kapsamından yararlanma koşulları, sigorta istisnaları ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yapı Kredi Asistans

Yapı Kredi Asistans Hizmetleri ile hayatınızı kolaylaştırmak elinizde.

Vize işlemleri ve konsolosluklar hakkında bilgi alacağınız genel danışmadan yurt içi ve yurt dışı sosyal etkinlik hizmetlerine, tıbbi danışma hattından acil çözüm gerektiren cam, su, elektrik problemlerinize kadar her türlü konuda Yapı Kredi Asistans Hizmetleri'nden yararlanabilirsiniz.

World Platinum, World Gold ve Opet Worldcard sahipleri Yapı Kredi Asistans Hizmetleri'nden faydalanabilmektedir. Asistans Hizmetleri'nden yararlanmak için World Gold ve Opet Worldcard sahiplerinin 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak 6-2 tuşlamalarını yapması, World Platinum kart sahiplerinin 444 0 446 VIP Line'ı araması yeterlidir.

Genel Danışma
Medikal Asistans Hizmetleri için tıklayınız.
Teknik Asistans Hizmetleri için tıklayınız.
Ev Asistans Hizmetleri için tıklayınız.

Yapı Kredi Concierge

Yapı Kredi Concierge, seyahat, restoran bilgileri, kültürel aktiviteler ve daha birçok konu hakkında ihtiyacınız olan bilgi ve organizasyonu sağlıyor. Detaylı bilgi edinmek ve hizmetlerden faydalanmak için World Platinum kart sahiplerinin 444 0 446 VIP Line'ı araması yeterlidir.

Hediye/Çiçek Gönderimi

Yapı Kredi Concierge'le hediye ve çiçek gönderimi için tüm öneri, organizasyon ve gönderimi yapabilirsiniz. Hediye, çiçek ve gönderim ücreti kart hamiline aittir.

Etkinlik Organizasyonu

Yapı Kredi Concierge seyahatinizi düşündüğünüz bölgedeki özel etkinlikler, festivaller, müzeler ve diğer turistik bilgileri size en detaylı şekilde sunar. Ayrıca golf, alışveriş ve tenis etkinlikleri, yat turları ve spor kulüpleri hakkında her tür bilgiyi iletir, gerekli organizasyonları yapar.

Restoran Rezervasyon ve Bilgi Servisi

Yapı Kredi Concierge, restoranlar hakkında tavsiye ve iletişim bilgilerini vererek, sizin talep etmeniz durumunda rezervasyon yaptırarak, size bilgi verecektir. Bu hizmeti tüm Türkiye'de ve yurt dışında sağlanmaktadır.

Yurt İçi ve Yurt Dışı Transfer Hizmeti

Yapı Kredi Concierge ile seyahatlerinizde size özel fiyatlarla havalimanı transferleriniz organize edilir böylece havalimanından otelinize yerleşirken seyahatinize konforlu bir başlangıç yapabilirsiniz.

Araç Kiralama
Avis

Avis Araç Kiralama

Avis’ten Yapı Kredi kredi kartlarına özel %30, World Platinum’a özel %35 indirim!

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kayıp/Çalıntı Güvencesi

Kartınızın kaybolması ya da çalınması gibi kötü amaçlı kullanımlara karşı
“Kayıp/Çalıntı Güvencesi” bulunmaktadır. Bu tür durumlarda yapmanız gereken tek şey, durumu anında 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'na bildirmektir.*

*Bildiriminden önceki 24 saat içerisinde gerçekleşen kötü amaçlı kullanımlardan doğan zararlardan, 150 TL ile sınırlı olmak üzere kart hamili sorumludur.